Keten Gömlek

Kadın Keten Gömlek Modelleri

Yaz aylarının vazgeçilmezi olan keten gömlekler hem sade hem de temiz bir görünüm elde etmek için oldukça sık tercih edilen bir üst giyimdir. Uzun ve kısa kollu, asimetrik detaylı, dik yakalı, V yakalı, oversize veya düğme detaylı keten gömlek modelleri mevcuttur. Hemen hemen her vücut tipine tarzına ve tarzına uygun modelde keten gömlekler mevcuttur. Eğer boynunu daha uzun göstermek istiyorsan V yakalı bir keten modelini tercih edebilir boyun kısmını çok daha uzun gösterebilirsin.

Kadın Keten Gömlek Kombin Önerileri

Birçok tarza ve görünüme uyum sağlayabilen keten gömlekler birbirinden farklı şekillerde kombinlenebilir. En iyi uyum keten-keten kombinleri denilebilir. V yaka kolsuz bir keten gömlek ile keten çift pileli yüksek bel bir pantolon oldukça sade ve elegan bir görünüm sunar. Dilersen görünümünü daha resmîleştirmek adına keten bir ceketle de tamamlayabilirsin. Aynı şekilde yine V yaka kolsuz bir keten gömlekle keten bir eteği de birleştirebilir, ayak bileğinden bağlamalı bir dolgu topuk ayakkabı ile güzel bir görünüm sağlayabilirsin. Yaz aylarının vazgeçilmez parçalarından olan şortlarla da oldukça uyum içinde olabilen keten gömlekler sana spor görünüm sunacaktır. Kombinini spor ayakkabı ya da omuzlarına alacağın ince triko bir bluz ile daha cool bir görünüm yaratabilirsin. Bunun dışında keten gömlekler ince yapıdaki jean parçalarla da oldukça uyumlu bir şekilde kullanılabilir. Mom jean ile asimetrik kesime sahip bir keten gömleği birleştirebilir, boynuna takacağın bir fular ile görünümüne romantik hava katabilirsin. Boğucu yaz aylarında ofis ortamında hem daha rahat edebilmek hem de tarzından ödün vermemek için uzun veya kısa kollu keten gömlekleri tercih edebilirsin. Hafta sonu planlarında da ferah ve sade görünümü tercih ediyorsan yine kısa kollu veya kolsuz V yaka keten gömlek modellerine bakabilirsin. Keten gömlekler birlikte kombinlendiği her parçayı anında ferah bir görünüme sokarak yazın esintisini üzerinde taşımana yardımcı olacaktır.

Keten Gömlek Kırışır Mı?

Bitki lifinden oluşan keten kumaştan yapılma gömlekler, içerdiği doğal yapısı gereğiyle kırışmaya müsait bir üst giyim ürünüdür. Polyester ve naylon içerikli kumaşlara oranla çok daha çabuk kırışabilir fakat doğru bir temizleme yapıldığında bu kırışıklık riski en aza indirilebilmektedir. Bazı keten kumaşlar birtakım işlemler neticesinde başka kumaş türleriyle karıştırılarak bu kırışıklığın önüne geçmektedir. Fakat doğal hali ile oldukça rahat bir kullanım sunan keten gömleklerin bu kırışıklığı rahatsız edici boyutta oluşmamaktadır. Unutma, keten gömleğini normalden daha nemli bir şekilde ve silkeleyerek asıp kurutursan daha az kırışıklık ile kullanabilirsin. Fakat gün içinde keten gömleğinde oluşacak bazı kırışıklıklar büyük bir görüntü sıkıntısı yaratmamaktadır.

Keten Gömlek Hangi Mevsimde Giyilir?

Nefes alan doğal ve ince yapısıyla keten gömlekler daha çok yaz ve ilkbahar aylarında tercih edilmektedir. Doğal bitki lifinden oluşan keten kumaştan yapılan gömlekler sık dokulu olmayan hava geçirgen yapısıyla vücut ısını düşük tutmada yardımcı olur. Keten gömlekler ter emici bir yapısı olmasa da terlemeyi önleyen yapısı sayesinde seni sıcak yaz aylarında oldukça serin tutacaktır. Ter emici özellikli bir keten gömlek istersen pamukla karıştırılarak elde edilen keten gömleklere göz atabilirsin. Fakat gömleğinin kaliteli bir ketenden oluşmasına dikkat etmelisin aksi takdirde birtakım karışımlar neticesinde keten gömleğinin hava alan özelliği yok olabilir. Suud Collection’da aradığın rahat ve kaliteli keten gömleği bulman oldukça kolay olacaktır. Bunun dışında keten gömlekler soğuk kış ve serin sonbahar aylarında pek tercih edilmemektedir fakat daha kalın ve sık dokulu bir kumaştan elde edilmiş bir ürün ile birlikte kombinleyebilirsin veya omuzlarına triko bir bluz alarak hem güzel bir görünüm elde edebilir hem de keten gömleğini serin havalarda da kullanabilirsin. Böyle kombinlerde keten gömlek seni sıcak tutmaya yardım etmese de kombinine farklı bir hava katmaya yardımcı olacak ve sana elegan bir görünüm kazandıracaktır.

Keten Gömlek Üstündeki Lekeler Yıkanınca Geçer Mi?

Keten gömleğine zamanında ve doğru bir şekilde müdahale ettiğin zaman leke tutma riski de en aza inecektir. Keten gömlekler doğal bir yapısı olduğu için leke tutma olasılığı oldukça yüksek bir üründür. Zor çıkan lekelerde öncelikle soğuk su ile müdahale edebilirsin aksi halde sıcak su ile yaptığın ilk müdahale lekenin çok daha kalıcı olmasına neden olabilir ve lekeyi gömleğine kitleyebilir. Bunun dışında keten kumaşlara özel olarak üretilen bir leke çıkarıcı kullanabilirsin. Bu gibi ürünler özel olarak formüle edildiği için keten gömleğinin de deforme olmasını engelleyebilir.

Kadın Keten Gömlek Renk Seçenekleri Nelerdir?

Keten gömlekler genel olarak yaz ve ilkbahar aylarında tercih edildiği için çoğunlukla açık renklerde bulunmaktadır. Keten gömlekleri kumaşından dolayı hem dokusunu hem de sağladığı temiz görüntüyü bozmamak adına fazla desenli şekillerde görmek oldukça zordur. Daha çok açık bej tonlarında, kahverengi ve yeşil tonlarıyla toprak renklerinde keten gömlekler mevcuttur. Bununla beraber mavi, gri veya pembe tonlarını da keten gömleklerde görmek mümkündür. Çoğunlukla hemen hemen her rengin en yumuşak tonu tercih edilir. Bunun nedeni ketenin doğal yapısına hem görüntü hem de yapısal olarak zarar vermemektir.

Keten Gömlek Nasıl Yıkanır?

Ham bir kumaş türünden yapılma olan keten gömlekleri yıkarken oldukça dikkat etmek gerekir. Aşırı sıcak ve soğuk suyla yıkama yapılmaması gerekmektedir. Bunun nedeni keten gömleğin çabuk deforme olabilme riskidir. Eğer detaylı bir keten gömleğin varsa tersten düşük ısıda bir yıkama yapabilirsin. Keten gömlekler genelde yapay olarak renklendirildiği için boyasının akma riski vardır. Mümkünse aynı renk tonlarındaki kıyafetlerinle ya da tek başına bir temizlik yapmalısın. Dilersen renk koruyucu birtakım deterjanlardan da faydalanabilirsin.

Keten Gömlek Nasıl Ütülenir?

Hassas bir kumaştan oluştuğu için keten gömleklerini dikkatli bir şekilde ütülemen gerekir. Öncelikle keten gömleğini dikişleri düzgün bir şekilde düzelterek ütü masasına yerleştirmelisin aksi takdirde gömleklerinde ütü izi oluşturabilirsin. Bununla beraber keten gömleklerini ütülerken bir ütüleme bezi kullanabilirsin. Bu bez ütünün ısısının keten kumaşa zarar vermesini engeller ve koruyucu bir alan oluşturur. Diğer bir yararlanacağın yöntem ise ütünün buharından faydalanmak olacaktır. Açmakta zorlandığın kırışıklıkların üzerine buhar tutarak o kırışıklıkları açabilir gömleğini daha düzgün ve zarar vermeden ütüleyebilirsin. Eğer yakalı ve manşetli bir keten gömlek ütülüyorsan buralara ekstra önem vermelisin. Öncelikle yakayı ve manşetleri ütülemeye başlaman çok daha kolay olacaktır. Gömleğinin katlarına, üst kumaşın üst üste gelmemesine de dikkat etmelisin. Eğer detaylı bir keten gömleğe sahipsen detaylara zarar vermeden, ütüyü değdirmeden işlemini tamamlayabilirsin. Tüm bunlardan ayrı olarak profesyonel bir yardım alıp keten gömleklerini en iyi şekilde temizlemesi için kuru temizlemeden de yardım alabilirsin.

Kadın Keten Gömlek Fiyatları

Keten doğal bir kumaş olduğu için fiyatlandırması karıştırıldığı başka türden kumaş oranlarına göre yüksek olabilir. Suud Collection’da her tarzda ve modelde keten gömleği bulabilirsin. Suud Collection’ın web sitesini ziyaret edip en tarz ürünler için takipte kal!

1
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
/* */